به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی همدان از همسر جانباز 70 درصدی همدانی تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، امروز 20 اسفند ماه به مناسبت گرامیداشت هفته زن و به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی همدان از همسر جانباز 70 درصد و نویسنده کتاب «بعد از خدا تو سزاوار ستایشی» تجلیل شد.
سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی همدان در این مراسم گفت: تاریخ شفاهی رفتنی است اما تاریخ کتبی جانبازان و شهدا ماندگار خواهد بود.
فاطمه عزیزی‌هرمز با بیان اینکه نویسنده کتاب «بعد از خدا تو سزاوار ستایشی» باعث شده سندی از رشادت‌های جانبازان برای نسل‌های آینده داشته باشیم، اظهار کرد: جانبازان با ازخودگذشتگی باعث شدند امروز ما با افتخار سر خود را بالا بگیریم و بتوانیم با استقلالی که حاصل رشادت رزمندگان است، مملکت خود را اداره کنیم.
نویسنده کتاب «بعد از خدا تو سزاوار ستایشی» نیز در ادامه گفت: مردم باید به جانبازان جامعه احترام بگذارند و در مقابل جانبازان رفتارهای ناشایست نداشته باشند.

افسانه یکرنگی با تأکید بر اینکه جانبازارن شهدای زنده هستند و باید بیشتر قدر آنها را بدانیم، تصریح کرد: جانبازارن آثار جنگ را به همراه دارند و آثار جنگ در خانواده جانبازان خودنمایی می‌کند.
وی درباره آشنایی خود با خانواده «مسعود صاحبی»، جانباز 70 درصد، افزود: به طور کاملا اتفاقی و از طریق یک دوست مشترک خانم صالحی، همسر این جانباز به بنده معرفی شدند و با توجه به علاقه‌ای که ایشان برای نوشتن خاطرات زندگی همسر جانباز خود داشتند، شروع به بیان خاطرات خود کردند.
این نویسنده سخت‌ترین بخش‌های خاطرات زندگی این جانباز را مجروحیت و عمل‌های سنگین دانست و افزود: تدوین این کتاب 4 سال طول کشید چرا که این جانباز در طول خاطره‌گویی بیمار شد.

یکرنگی با بیان اینکه خاطرات این خانم و همسر جانبازشان در قالب کتابی گردآوری شد، گفت: آشنایی خانم صالحی با همسر جانباز خود و پافشاری ایشان برای ازدواج با این جانباز و دوران کودکی آنها از جذاب‌ترین بخش‌های کتاب است.

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی آرشیو صفحات به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی همدان از همسر جانباز 70 درصدی همدانی تقدیر شد