بازدید مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان از جهاددانشگاهی همدان

ادامه خبر


جهاددانشگاهی را یک نهاد ارزشی ، توانمند و مورد اعتماد نظام می دانم

ادامه خبر


وزیر علوم باید از بین نیروهای جهاددانشگاهی باشد

ادامه خبر


انعقاد قرارداد آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان  و جهاددانشگاهی واحد همدان

ادامه خبر

مراکز خدمات تخصصی جهاد دانشگاهی واحد همدان

وزیر علوم باید از بین نیروهای جهاددانشگاهی باشد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبراسدی رئیس جهاددانشگاهی استان همدان چهارشنبه 8 شهریور ماه در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ملایر، اظهار کرد: جهاددانشگاهی از نهادهایی است که از دل انقلاب اسلامی متولد شده است و یکی از مهم ترین اهداف آن زنده نگه داشتن آرمان های امام و انقلاب در محیط های علمی و دانشگاهی بود، ضمن اینکه جهاددانشگاهی در راستای فعالیت های خود در زمینه کاربردی کردن دانش و در اختیار قرار دادن آن در سطح جامعه همواره تلاش و کوشش نموده.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان همچنین گزارشی از فعالیت های متنوع پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و پشتیبانی ارائه نمود.

وی به خبرگزاری ایکنا،اولین خبرگزاری قرآنی که درحوزه ی قرآن و معارف بطور تخصصی فعالیت میکند اشاره کرد و افزود: خبرگزاری های ایسنا و ایکنا هرساله درنمایشگاه مطبوعات ،جزء رتبه های اول دربین تمام خبرگزاری های کشور هستند.

اسدی همچنین به مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی اشاره و خاطرنشان کرد: آخرین نظرسنجی توسط این مرکز، انتخابات ریاست جمهوری بود که با پشتوانه ی دانشجویی و در 5 مرحله انجام شد.

رئیس جهاددانشگاهی همدان در ادامه گفت: جهاددانشگاهی از اردیبهشت ماه سال جاری فعالیت خود را درشهرستان ملایر آغاز کرده است و یکی از خدمات بارز این مرکز ارائه مشاوره های پیش از ازدواج به جوانان است.

وی با بیان اینکه در این مرکز برای چند نفر اشتغال ایجاد شده است، ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت تخصصی از قبیل: تکنسین داروخانه، طب سنتی، گیاهان دارویی و... و ارائه مدرک معتبر این دوره ها، از خدمات جهاددانشگاهی در شهرستان بوده است.

اسدی در ادامه ابراز امیدواری کرد با حمایت و پشتیبانی مسئولین شهرستان ملایر زمینه و بستر مناسب برای فعالیت های جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف بوجود آید تا این نهاد بتواند خدمات ارزشمندی را به مردم شهرستان ملایر ارائه نماید.

حجت الاسلام محمد باقر برقراری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان نیز گفت: ما از 20 سال قبل با جهاددانشگاهی آشنا هستیم و حال و هوای انقلابی مجموعه از نزدیک دیده شده است البته این جایگاه در راستای تحکیم ارتباط بین دانشگاه و مردم باید تبیین شود و جهاددانشگاهی باید جایگاه خود را با توجه به پتانسیل و ظرفیت خود ارتقاء دهد.

وی با بیان اینکه وزیر علوم باید ازبین نیروهای جهاددانشگاهی باشد، ادامه داد: جهاددانشگاهی در واقع شعار "ما می توانیم" را فرهنگ سازی می کند و آیه ی قرآنی "شما برترید" را عملی کرده است، باید به فعلیت رسیدن توانمندی های جوانان ما توسط این مرکز به خواص جامعه منتقل شود که در ادامه اقبال عمومی هم به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه ملایر با اشاره به اینکه در بحث تحریم ها باید فعالیت های جهاددانشگاهی را به رخ دشمن کشید و ظرفیت علمی و عملی در دانشگاه ها باید توسط این مرکز جهت دهی شوند تاکید کرد: جهاددانشگاهی درشهرستان ملایر می تواند با همکاری با سازمان ها، ادارات، فرماندار و مسئولین اقتصاد مقاومتی را درسطح شهرستان پویا کند.

 

گزارش تصویری برخی از فعالیتهای شاخص واحد

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی داده - مطلب نمونه اخبار جاری وزیر علوم باید از بین نیروهای جهاددانشگاهی باشد