رقابت 3 دقیقه‌ای دانشجویان برای دفاع از پایان‌نامه به همت جهاد دانشگاهی همدان

1

مرحله استانی سومین دوره مسابقه دفاع 3 دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی با شناخت نفرات برتر در همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان در آئین برگزاری مسابقه بیان کرد: این مسابقه دومین سال است که در همدان برگزار می‌شود.

فاطمه عزیزی‌هرمز افزود: میزبانی اختتامیه مرحله کشوری دومین دوره مسابقه دفاع 3 دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی بر عهده همدان قرار گرفت که در نهایت یکی از دانشجویان این استان حائز رتبه سوم کشوری شد.

وی تصریح کرد: این مسابقه جذاب با هدف تقویت اعتماد به نفس، مهارت‌های ارتباطی، استفاده از زبان بدن و مهارت تبدیل ایده به ثروت در بین دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی برگزار می‌شود.

عزیزی ‌هرمز گفت: در این مسابقه 9 نفر از دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری از دانشگاه‌های مختلف استان شرکت داشتند.

گفتنی است؛ در این مسابقه محبوبه روئین‌تن، ندا لطیفی و شیما کاکاوند توسط تیم 4 نفره هیئت داوران  به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم شناخته شدند.

روز 9 دی روز بصیرت است و دانشگاهیان با تجمع و حضور باهم در روز 9 دی، اتحاد و دغدغه مند بودن خود را به مردم و مسئولین نشان خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی در دومین جلسه کارگروه دانشجویی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان همدان که در دانشگاه بوعلی سینا تشکیل شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای عملیات کربلای 4، افزود: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برنامه بزرگ و شاخص خود را اعلام و در اختیار دیگر مراکز بگذارند تا آن ها نیز این برنامه ها را در سطح دانشگاه های خود برنامه ریزی و اجرا کنند.

وی افزود: دانشگاه ها ظرفیت خوبی چون تشکل ها و کانون های دانشجویی را دارند که می توانند از آن ها برای برنامه ریزی و اجرای برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب استفاده کنند چرا که اگر کار توسط دانشجویان برگزار شود بازخورد بهتری در دانشگاه خواهد داشت.

اسدی اظهار کرد: هر دانشگاه می تواند با درنظرگرفتن امکانات و ظرفیتی که در اختیار دارد مجری یکی از برنامه های هماهنگ بین دانشگاهی باشد که با کمک سایر دانشگاه ها به صورت مشترک برگزار شود.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان بیان کرد: باتوجه به اینکه انقلاب اسلامی در چهل سالگی خود قرار گرفته است، برگزاری نشست های تخصصی با رویکرد تبیین و نشان دادن دستاوردهای انقلاب بسیار مهم است چرا که گفتن و تکرار این موضوع موجب امید آفرینی و آگاهی بخشی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسابقه ورزشی و کرسی های آزاداندیشی نیز از دیگر برنامه هایی است که می تواند در این ایام برگزار شود، گفت: اطلاع رسانی درست، یکی دیگر از موضوعاتی است که به آن تأکید ویژه ای شده، با انعکاس برنامه های متنوع و خوب می توانیم موجب امیدآفرینی در بین دانشجویان که موتور محرک جامعه هستند شویم.

رئیس کارگروه دانشجویی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در استان همدان تأکید کرد: مسئولین محترم نهادهای نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها موضوعات و برنامه های معرفت افزا در جهت تحقق آرمان های نظام و انقلاب را سیاست گذاری کرده و آن را از دانشگاه ها مطالبه کنند.

اسدی در پایان با بیان اینکه در این ایام از نهادهایی که مولود انقلاب هستند بخواهیم دستاوردهای خود را برای دانشجویان بازگو کنند، گفت: جهاد دانشگاهی در صدد برگزاری جشنواره ای با موضوع معرفی دانشجویان و طلاب نمونه فرهنگی در سطح استان است که امیدواریم دانشگاه ها در برگزاری این برنامه همکاری لازم را با جهاددانشگاهی داشته باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا نیز در این جلسه گفت: دانشگاهیان با هم افزایی نقش مهمی در نشان دادن دستاوردهای انقلاب در آستانه چهل سالگی دارند.

حجت الاسلام علی محمد عباسی در دومین جلسه کارگروه دانشجویی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان همدان، با اشاره به حماسه 9 دی، اظهار کرد: انسان و مسلمانی که عالم به زمان خود بوده و شناخت خوبی از افراد و جامعه خود داشته باشد، هنگامی که سوالات، شبهات و مشکلات در مقابل او قرار گیرند به واسطه آن شناخت از آن سختی ها عبور خواهد کرد.

وی ادامه داد: پیامبر نماینده خداوند برای ایجاد حاکمیت «الله» در زمین بودند که به تبع آن دشمنان خوبی ها و کسانی که از این موضوع نفعی نمی بردند در مقابل ایشان قد علم کردند اما پیامبر تمام این سختی ها، تحریم‌ها و تهدید ها را به روی خود نیاوره و ایستادگی کردند، در زمان حال نیز دشمنان از شرق تا غرب همه دست به دست هم داده اند تا اسلام را که نشان دهنده مسیر بندگی است از پا در بیاورند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه انقلاب از همان ابتدا در گردنه های سخت قرار داشت، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ما از ابتدا تا کنون با ترورها، تهدید ها و تحریم های ظالمانه ای مواجه بوده که با اتکا به خداوند و اطاعت از ولی فقیه از این گردنه ها عبور کرده است.

وی بیان کرد: دشمنان در فتنه 88 می خواستند انقلاب را از میان بردارند یا به تعبیر مقام معظم رهبری نظام را به لبه پرتگاه برند که متأسفانه برخی نیز در کنار آن‌ها قرار گرفتند و منافق شدند اما با بصیرت مردم از آن عبور کردیم.

عباسی با اشاره به اینکه زنده نگهداشتن روز هایی همانند روز 9 دی که روز بصیرت است، باعث تثبیت آن روز خواهد شد، تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند تابستان انقلاب را به زمستان تبدیل کنند که با توکل بر خداوند از آن نیز عبور خواهیم کرد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه بوعلی سینا عنوان کرد: دور شدن از گفتمان انقلاب، امام خمینی(ره) و رهبری موجب به وجود آمدن برخی مشکلات در کشور است.

وی در پایان یادآور شد: انقلاب اسلامی نه 40 سالگی خود را بلکه تا زمانی که پرچم حکومت اسلامی را به امام زمان(عج) تحویل دهیم پابرجا خواهد بود و دانشگاه نقش بسزایی در تحقق این مهم دارد.

گفتنی است؛ در این جلسه پیشنهاد شد دبیرخانه دائمی این کارگروه تشکیل شود تا در طول سال جلسات و برنامه ها پیگیری شود.

برگزاری کارگاه تخصصی "تبیین جایگاه محتوای الکترونیک " در جهاد دانشگاهی همدان

4

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، کارگاه تخصصی "تبیین جایگاه محتوای الکترونیک " با حضور برخی مسئولان ادارات و سازمان ها، اساتید دانشگاه، دانشجویان و دیگر مدعوین فعال در این حوزه برگزار شد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی همدان ضمن اعلام ایین خبر اظهار کرد، در این کارگاه مواردی  همچون جایگاه محتوای الکترونیکی در تجارت و کسب و کار الکترونیکی، مراحل تولید و انتشار محتوای الکترونیکی، نقش اپراتورهای تلفن همراه در انتشار محتوای الکترونیکی و جایگاه مرکز تجمیع و تولید محتوای الکترونیکی در تولید و انتشار محتوای الکترونیکی استان همدان مورد بحث قرار گرفت.

علی کلانترنیا افزود، در پایان این کارگاه ضمن معرفی اهداف و برنامه های مرکز تجمیع و تولید محتوای الکترونیک به سولات و ابهامات موجود در این زمینه پاسخ داده شد.

وی از جمله این اهداف و برنامه ها را بسترسازي جهت تجاري‌كردن دستاوردهاي تحقيقاتي و فناورانه در زمينه تلفن همراه، ايجاد زمينه كارآفريني و حمايت از تحقق نوآوري و خلاقيت سرمايه‌هاي انساني فناور و جوان، كمك به رونق اقتصاد محلي مبتني بر فناوري‌هاي پيشرفته در زمينه خدمات ارزش‌افزوده تلفن همراه، بسترسازي به منظور ايجاد فرصت‌هاي شغلي مناسب جهت جذب كارآفرينان و دانش‌آموختگان دانشگاهي جهت ايجاد و توسعه فناوري‌هاي تلفن همراه، كمك به تقويت ارتباط موثر صنعت و دانشگاه در زمينه تلفن همراه، ایجاد ارزش افزوده مناسب برای نهادهای و سازمانهای موسس مرکز عنوان کرد.

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی آرشیو صفحات