انعقاد قرارداد آموزشی جهاد دانشگاهی همدان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، مدیر اجرایی معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد همدان از انعقاد قرارداد آموزشی فی مابین این واحد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان خبر داد.

عباس محبیان گفت در سال 1396 تعداد 5 عنوان دوره جهت ناظرین و طراحان بنیاد مسکن برگزار شد و تعداد بالغ بر 140 نفر در این دوره ها شرکت نمودند و همچنین در حوزه آموزش کارکنان بنیاد مسکن تعداد 3 عنوان دوره برگزار و بالغ بر 80 نفر از این آموزش ها بهرمند شدند.

محبیان در زمینه جزئیات قرارداد سال 97 افزود: در قرارداد آموزشی سالجاری مقرر گردید 5 عنوان دوره بصورت عملی و کارگاهی جهت 136 نفر از ناظرین و طراحان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برنامه ریزی و اجرا گردد.

همچنین وی خاطر نشان شد، تمامی اساتید مورد استفاده در این دوره ها مورد تائید سازمان نظام مهندسی استان همدان می باشند.

برگزاری آئین اختتامیه طرح بی‌زباله به همت جهاددانشگاهی همدان

2

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی 29 اردیبهشت ماه در آئین اختتامیه طرح ملی بی‌زباله و تقدیر از برترین‌های این طرح در دبیرستان دخترانه بنت‌الهدی شهر همدان که به همت جهاد دانشگاهی واحد همدان برگزار شد، ضمن تشکر از سرپرست اداره‌کل حفاظت از محیط زیست استان همدان در همکاری با جهاددانشگاهی و آموزش و پرورش در راستای اجرای طرح ملی «بی زباله» اظهار کرد: این طرح با شعار «از خودمان شروع کنیم» در مدارس همدان نیز اجرا شد.

وی با ابرازخرسندی از برگزاری این طرح در مدارس و آشنایی دانش‌آموزان با این موضوع مهم، اضافه کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی در مدارس یک نوع فرهنگسازی است و باید تداوم داشته باشد.

اسدی با بیان اینکه محیط زیست متعلق به همه ما است، ادامه داد: محیط زیست پاکیزه حق همه ما است و باید در نگهداری آن تلاش کنیم.

وی با تأکید بر اینکه بهترین مکان برای فرهنگسازی و رسیدن به محیط زیستی پاک مدارس است، یادآور شد: دانش‌آموزان آینده‌سازان جامعه ما هستند و در آینده مسئولیت این کشور به عهده این افراد است بنابراین برای نگهداری از محیط زیست باید آموزش‌های لازم را ببینند.

اسدی با بیان اینکه  محیط زیست متعلق به همه ماست و همه باید در نظافت و پاگیزگی محیط زیست کوشا باشیم و در این زمینه احساس مسئولیت کنیم، گفت: دانش‌آموزان سرمایه‌های کشور و آینده‌سازان ایران هستند و لازم است نسبت به محیط پیرامونی خود حساس بوده و در حفظ و حراست از محیط زیست که جزء سرمایه‌های ملی است، تلاش و کوشش کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: بهترین راه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی فرهنگسازی است و مدارس و دانش‌آموزان بهترین گزینه برای نهادینه کردن این فرهنگ هستند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: طرح ملی «بی‌زباله» با «شعار از خودمان شروع کنیم» از اسفندماه سال گذشته با حمایت و پشتیبانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان و با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش و توسط جهاددانشگاهی همدان در سطح 36 مدرسه به مدت سه ماه انجام شده و مورد استقبال دانش‌آموزان عزیز قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در این طرح ضمن اطلاع‌رسانی و تبلیغات در زمینه محیط زیست، کتاب‌هایی با همین موضوع تهیه شده و در اختیار برخی مدارس قرار گرفته که امید است دانش‌آموزان با مطالعه این کتاب‌ها نسبت به این موضوع آگاهی بیشتر داشته باشند.

گام نخست طرح بی‌زباله با دانش‌آموزان برداشته شد

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز در آئین اختتامه طرح ملی بی‌زباله در دبستان دخترانه شهیدپورمیدانی شهر همدان بیان کرد: گام نخست طرح بی‌زباله در استان همدان با حضور دانش‌آموزان برداشته شد و در ادامه دوره‌های آموزشی، پاکسازی محیط با مشارکت پرسنل حفاظت محیط زیست استان و مردم با شعار «از خودمان شروع کنیم» تداوم یافت.

سیدعادل عربی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح یادآوری اهمیت مسئولیت‌پذیری و مسئولیت اجتماعی بوده و اصل «از خودمان شروع کنیم» به عنوان محور این چالش محیط زیستی قرار گرفت تا بدانیم نه تنها باید تک تک ما مسئولیت‌پذیر باشیم بلکه کارهای کوچک ما می‌تواند در کنار هم اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان مدارس استان همدان آموزش‌های لازم را در اجرای این طرح فراگرفتند تا با مشارکت آنها بتوانیم از محیط زندگی پاک و بدون زباله بهره ببریم.

عربی افزود: بر همین اساس برای اجرای بهتر این طرح و آموزش نحوه جمع‌آوری اصولی زباله دو مسابقه فرهنگی در بین دانش‌آموزان مدارس استان اجرا شد که در پایان از نفرات برگزیده تجلیل شد.

وی اظهار کرد: آلودگی محیط زیست در زندگی بشر امروز یکی از مهمترین چالش‌هایی است که جهان با آن مواجه است و آگاهی نسبت به اهمیت محیط زیست سالم و بدون زباله برای زندگی بهتر و سالم‌تر رو به افزایش است.

عربی در پایان طرح بی‌زباله را عاملی برای کاهش آلودگی محیط زیست دانست و  بهبود و احیای محیط زیست را بدون مشارکت مردم غیرممکن برشمرد.

برگزاری کارگاه " خداحافظی با تلگرام؟!" به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی همدان

1

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، حجت‌الاسلام مرتضی رضاییان در کارگاه آشنایی با مخاطرات فضای مجازی تحت عنوان «خداحافظی با تلگرام» که به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان برگزار شد، با بیان اینکه فناوری اطلاعات فرصت‌ها و تهدیدهایی برای کار‌بران آن به وجود آورده است، اظهار کرد: انقلاب سایبری، دولت الکترونیک، تجارت الکترونیک و خدمات الکترونیک از جمله فرصت‌هایی است که فناوری اطلاعات برای ما ممکن کرده است.

وی افزود: در دنیای امروز فضای مجازی فرهنگ، اقتصاد و سیاست را تحت‌الشعاع قرار داده و به همین علت باید نگاه ما به این امکان نگاهی تحقیقی باشد نه تفریحی که این شاه‌کلید استفاده هدفمند از فضای سایبری است.

رضاییان اضافه کرد: فضای سایبری شبیه به یک کتابخانه‌ای بزرگ است که دنیایی از اطلاعات در آن قرار دارد و به همین علت باید با آگاهی و اشراف کامل از این کتابخانه وارد آن شویم.

وی با اشاره به اینکه فرازمانی و فرامکانی بودن از ویژگی‌های فضای مجازی است، ادامه داد: این ویژگی‌های فضای سایبری بسیاری از فرصت‌ها را در اختیار ما قرار می‌دهد که دولت الکترونیک یکی از آن‌ها است.

این مدرس دانشگاه اعلام کرد: جامعه جهانی به سمت انقلاب صنعتی چهارم یا همان انقلاب سایبری در حال حرکت است و در همین راستا تمامی خدمات و فعالیت‌ها به صورت مجازی و کاملا هوشمند انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: مدیریت افکار عمومی یکی از مسائلی است که می‌توان از طریق فضای مجازی یا همان فضای سایبری به دست آورد که امروزه این مدیریت افکار عمومی را دولت پنهان می‌نامند که توانسته برخی دولت‌ها را به ویرانی بکشاند.

رضاییان با بیان اینکه تهدیدات فضای مجازی به سه دسته فردی، اجتماعی و ملی- بین‌المللی تقسیم می‌شود، گفت: اطلاعات از طریق فضای مجازی و اپلیکیشن‌ها در اختیار سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی دنیا قرار می‌گیرد و بر اساس آن برای جامعه هدف برنامه‌ریزی کرده و در نتیجه در سیاست، امور داخلی، اقتصادی و فرهنگی آن جامعه مداخله می‌کنند.

وی درباره راهکار مقابله با تهدیدهای فضای مجازی اظهار کرد: افراد می‌توانند با داشتن دو سیم‌کارت در دو گوشی همراه مختلف از اطلاعات کاری و حریم خصوصی خود محافظت کنند.

وی پیشنهاد کرد: افراد می‌توانند برای حفاظت از حریم خصوصی خود از تلفن همراه ساده برای رد و بدل کردن اطلاعات کاری و محرمانه و از گوشی‌های اندرویدی برای ورود به فضای سایبری و مجازی بهره‌مند شوند.

این مدرس دانشگاه در پایان یادآور شد: یکی از راهکارهای امنیت اطلاعات در مقطع اجتماعی و ملی، به‌روزرسانی و راه‌اندازی کامل شبکه ملی اطلاعات است و می‌توان با فرهنگسازی و بومی‌سازی فضای سایبری بر امنیت بیشتر این فضا کوشید.

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی آرشیو صفحات