بازدید مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان از جهاددانشگاهی همدان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری استان از مرکز آموزش پیش از ازدواج زوجین جهاددانشگاهی همدان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری همدان از روند آموزش مهارتهای پیش از ازدواج و همچنین از مرکز مشاوره تحصصی معاونت آموزشی جهاددانشگاهی بازدید بعمل آوردند .

در این بازدید ریاست جهاددانشگاهی همدان گفت : این مرکز از اوایل سال 95 با مجوز دادگستری و حمایت استانداری همدان شروع به فعالیت نموده است .

اسدی به تعداد پذیرش زوجین اشاره کرد وگفت : تمام افرادی که قصد ازدواج و تشکیل خانواده شهر همدان، ملایر و نهاوند دارند بایستی بعد از انجام آزمایشات لازم در مرکز بهداشت به مدت 4 ساعت در کلاس های فوق شرکت نمایند که تا این تاریخ بیش از ده هزار نفر از خدمات این مراکز بهره مند شده اند.

رئیس جهاددانشگاهی همدان اظهارنمود : با توجه به بازخورد مثبت این دوره ها از طرف مردم و حمایت مسئولین استان، جهاددانشگاهی اقدام به ایجاد این مراکز در سطح شهرستان ملایر و نهاوند نمود.

وی اشاره نمود : ایجاد این مرکز در سایر شهرستانها استان در حال پیگیری است .

در ادامه خانم دکتر دوروزی مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری ضمن بازدید و حضور در کلاسهای آموزش زوجین در خصوص اهمیت ازدواج گفت : به حمداله آمار ازدواج در استان رو به افزایش بوده که این برای همه مسئولین جای بسی خوشحالی دارد

مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری ضمن تشکر از جهاددانشگاهی به جهت برگزاری مناسب این کلاس ها افزود : مطالبی که در این کلاس ها تدریس می شود مطمئنا در روند زندگی زوجین تاثیر بسیار خوبی را خواهد داشت .

وی همچنین به کاهش طلاق اشاره کرد و گفت : از زمانی که مراکز مختلفی در استان به منظور بررسی درخواست های طلاق تشکیل شده آمار طلاق در استان رو به کاهش می باشد .  

دکتر دوروزی این طرح را از حرکت های بسیار عالی و تاثیرگذار استان در تحکیم بنیان خانواده بیان برشمرد. و ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر این دوره ها در سایر شهرستانهای استان ایجاد گردد.

 

جهاددانشگاهی را یک نهاد ارزشی ، توانمند و مورد اعتماد نظام می دانم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی در نشستی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان گفت : گزارشی از فعالیت های جهاددانشگاهی واحد همدان در حوزه های پژوهشی، آموزشی ، فرهنگی و پشتیبانی ارائه نمود.

اسدی تسریع کرد : طی دو سال گذشته جهاددانشگاهی همدان اقدام به ایجاد ساختمانی با زیر بنای تقریبی 10000 متر در زمینی به مساحت 5000 متر مربع نموده ، که برای راه اندازی و بهربرداری از این پروژه نیاز به حمایت مالی استان دارد.

رئیس جهاددانشگاهی استان همدان افزود، براساس برنامه توسعه جهاددانشگاهی هر واحد از این نهاد در استانهای مختلف باید بر اساس مزیت های استان خود برنامه شاخص و ویژه ای را انتخاب و اجراء نماید. که در استان همدان بر اساس پتانسیل ها جهاددانشگاهی اقدام به ایجاد مرکز خدمات تخصصی سفال و سرامیک نموده که امیدواریم در جهت ارتقای این محصول با حمایت و پشتیبانی مسئولین استان اقدامات خوبی صورت گیرد.

دکتر صیدایی ضمن خرسندی از برگزاری این جلسه گفت : ضمن استقبال از فعالیتهای جهاددانشگاهی گفت:بنده سال ها است که از نزدیک با جهاددانشگاهی ارتباط داشتم و جهاددانشگاهی را یک نهاد ارزشی ، توانمند و مورد اعتماد نظام می دانم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان افزود : جهادهای دانشگاهی هر استان دارای ظرفیت های خاصی می باشند که هنر اینست که به جزء فعالیت های معمول، در هر استانی جهاددانشگاهی یک کار ویژه ای را برای خود تعریف و آن را دنبال نماید

وی به سند راهبردی و آمایش استان اشاره کردو گفت : جهاددانشگاهی می تواند در راستای موضوعات فوق قدم برداشته و کمک حال مدیریت استان باشد .

دکتر صیدایی اظهار نمود : استان همدان در زمینه گردشگری و توریسم پزشکی نیاز به کار دارد که جهاددانشگاهی می تواند در این زمینه کمک نماید

رئیس سارمان مدیریت و برنامه ریزی ستان همدان گفت : جهاددانشگاهی می تواند یک برنامه ریزی فکری و مردمی را بعنوان یک کار شاخص و یک برند مناسب برای استان انجام دهد و ما از آن هم حمایت خواهیم کرد .

 

وزیر علوم باید از بین نیروهای جهاددانشگاهی باشد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبراسدی رئیس جهاددانشگاهی استان همدان چهارشنبه 8 شهریور ماه در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ملایر، اظهار کرد: جهاددانشگاهی از نهادهایی است که از دل انقلاب اسلامی متولد شده است و یکی از مهم ترین اهداف آن زنده نگه داشتن آرمان های امام و انقلاب در محیط های علمی و دانشگاهی بود، ضمن اینکه جهاددانشگاهی در راستای فعالیت های خود در زمینه کاربردی کردن دانش و در اختیار قرار دادن آن در سطح جامعه همواره تلاش و کوشش نموده.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان همچنین گزارشی از فعالیت های متنوع پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و پشتیبانی ارائه نمود.

وی به خبرگزاری ایکنا،اولین خبرگزاری قرآنی که درحوزه ی قرآن و معارف بطور تخصصی فعالیت میکند اشاره کرد و افزود: خبرگزاری های ایسنا و ایکنا هرساله درنمایشگاه مطبوعات ،جزء رتبه های اول دربین تمام خبرگزاری های کشور هستند.

اسدی همچنین به مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی اشاره و خاطرنشان کرد: آخرین نظرسنجی توسط این مرکز، انتخابات ریاست جمهوری بود که با پشتوانه ی دانشجویی و در 5 مرحله انجام شد.

رئیس جهاددانشگاهی همدان در ادامه گفت: جهاددانشگاهی از اردیبهشت ماه سال جاری فعالیت خود را درشهرستان ملایر آغاز کرده است و یکی از خدمات بارز این مرکز ارائه مشاوره های پیش از ازدواج به جوانان است.

وی با بیان اینکه در این مرکز برای چند نفر اشتغال ایجاد شده است، ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت تخصصی از قبیل: تکنسین داروخانه، طب سنتی، گیاهان دارویی و... و ارائه مدرک معتبر این دوره ها، از خدمات جهاددانشگاهی در شهرستان بوده است.

اسدی در ادامه ابراز امیدواری کرد با حمایت و پشتیبانی مسئولین شهرستان ملایر زمینه و بستر مناسب برای فعالیت های جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف بوجود آید تا این نهاد بتواند خدمات ارزشمندی را به مردم شهرستان ملایر ارائه نماید.

حجت الاسلام محمد باقر برقراری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان نیز گفت: ما از 20 سال قبل با جهاددانشگاهی آشنا هستیم و حال و هوای انقلابی مجموعه از نزدیک دیده شده است البته این جایگاه در راستای تحکیم ارتباط بین دانشگاه و مردم باید تبیین شود و جهاددانشگاهی باید جایگاه خود را با توجه به پتانسیل و ظرفیت خود ارتقاء دهد.

وی با بیان اینکه وزیر علوم باید ازبین نیروهای جهاددانشگاهی باشد، ادامه داد: جهاددانشگاهی در واقع شعار "ما می توانیم" را فرهنگ سازی می کند و آیه ی قرآنی "شما برترید" را عملی کرده است، باید به فعلیت رسیدن توانمندی های جوانان ما توسط این مرکز به خواص جامعه منتقل شود که در ادامه اقبال عمومی هم به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه ملایر با اشاره به اینکه در بحث تحریم ها باید فعالیت های جهاددانشگاهی را به رخ دشمن کشید و ظرفیت علمی و عملی در دانشگاه ها باید توسط این مرکز جهت دهی شوند تاکید کرد: جهاددانشگاهی درشهرستان ملایر می تواند با همکاری با سازمان ها، ادارات، فرماندار و مسئولین اقتصاد مقاومتی را درسطح شهرستان پویا کند.

 

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی آرشیو صفحات