استاندار همدان با اهدائ لوح سپاس از رئیس جهاددانشگاهی همدان تقدیر کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: اقدام جهاد دانشگاهی در موضوع آموزش مهارتهای پیش از ازدواج بسیار قابل قدردانی است و باید تلاش کنیم از لحاظ کمیت و کیفیت نیز این آموزش ها را ارتقاء دهیم.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، سیدسعید شاهرخی دوشنبه 21 اسفند در ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان، اظهار کرد: دولت به صورت محوری و با توجه به سیاست هایی که از شعارهای انتخاباتی نشات گرفته به جوانان اعتماد و باور دارد.

وی با بیان اینکه باید به جوانان نگاه ویژه ای داشت، خاطرنشان کرد: همه توان دولت باید معطوف به ایجاد زمینه سازی جوانان برای ورود به عرصه های فرهنگی و اجتماعی باشد.

نعاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه اولویت نخست دولت توجه به مساله معیشت و اشتغال است، تصریح کرد: در برنامه های سال آینده در حوزه جوانان باید به سه حوزه توجه ویژه شد که مهمترین آنها اشتغال و مسکن جوانان است.

وی با بیان اینکه اشتغال جوانان مساله بسیار مهمی است، اظهار کرد: باتوجه به سیاست های استانداری مقرر شده تا سال آینده 30 هزار شغل در استان ایجاد شود که تاکنون 19 هزار و 800 مورد از این تعداد محقق شده است.

شاهرخی با تاکید براینکه همه شغل ها نباید به پشت میز نشینی منتهی شود، افزود: جوانان باید به سوی مشاغل خدماتی و تولیدی وارد شوند.

رئیس جهاددانشگاهی همدان نیز در این ستاد بااشاره به مساله ازدواج جوانان گفت: باتوجه به جمعیت جوان استان، شرایط باید به گونه ای فراهم شود که جوانان را به سمت ازدواج آسان و سبک زندگی اسلامی ترویج دهیم.

اکبراسدی با اشاره به اینکه راه‌اندازی کلینیک سلامت خانواده یکی از برنامه‌های اصلی این مرکز در سال 97 است، اظهارکرد: با تأکیدات استانداری و معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان این کلینیک در 3 ماهه ابتدای سال 97 راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: مجوزهای مربوط به راه‌اندازی کلینیک سلامت خانواده در همدان اخذ شده و فقط بحث تجهیز این مرکز باقی مانده که در سال 97 انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تمامی شهرستانهای استان مرکز آموزش های پیش از ازدواج راه‌اندازی شده است بیان کرد در مرکز مشاوره ازدواج همدان و ملایر مشاوره‌های قبل از طلاق نیز انجام می‌شود و در آینده‌ای نزدیک در سایر شهرستانها نیز مشاوره قبل از طلاق انجام خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان با تأکید براینکه از ابتدای تأسیس این مراکز در حدود 40 هزار نفر از خدمات مرکز آموزش های قبل از ازدواج بهره‌مند شدند، یادآور شد: در طی بهمن ماه امسال 340 زوج در همدان، 53 زوج در اسدآباد، 136 زوج در کبودراهنگ ، 202 زوج در نهاوند، 27 زوج فامنین، 54 زوج تویسرکان و 10 زوج بهار از خدمات مرکز مشاوره قبل از ازدواج جهاددانشگاهی بهره‌مند شدند.

خاطر نشان می گردد، در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با اهداء لوح سپاس از رییس جهاد دانشگاهی استان تقدیر بعمل آمد.

راه‌اندازی کلینیک سلامت خانواده در همدان در سال 97

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان از راه‌اندازی کلینیک سلامت خانواده در همدان خبرداد و گفت: کلینیک سلامت خانواده در سال 97 راه اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبراسدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه راه‌اندازی کلینیک سلامت خانواده یکی از برنامه‌های اصلی این مرکز در سال 97 است، اظهارکرد: با تأکیدات استانداری و معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان این کلینیک در 3 ماهه ابتدای سال 97 راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: مجوزهای مربوط به راه‌اندازی کلینیک سلامت خانواده در همدان اخذ شده و فقط بحث تجهیز این مرکز باقی مانده که در سال 97 انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تمامی شهرستانهای استان مرکز آموزش های پیش از ازدواج راه‌اندازی شده است، بیان کرد: در هفته جاری مذاکراتی درباره راه‌اندازی مرکز مشاوره در اخرین شهرستان یعنی رزن صورت گرفت و فرمانداری این شهرستان قول داده تا 18 اسفند این مرکز در شهرستان رزن نیز راه‌اندازی شود.

اسدی با بیان اینکه در مرکز مشاوره ازدواج همدان و ملایر مشاوره‌های قبل از طلاق نیز انجام می‌شود، ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک در سایر شهرستانها نیز مشاوره قبل از طلاق انجام خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان با تأکید براینکه از ابتدای تأسیس این مراکز در حدود 40 هزار نفر از خدمات مرکز آموزش های قبل از ازدواج بهره‌مند شدند، یادآور شد: در طی بهمن ماه امسال 340 زوج در همدان، 53 زوج در اسدآباد، 136 زوج در کبودراهنگ ، 202 زوج در نهاوند، 27 زوج فامنین، 54 زوج تویسرکان و 10 زوج بهار از خدمات مرکز مشاوره قبل از ازدواج جهاددانشگاهی بهره‌مند شدند.

به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی همدان از همسر جانباز 70 درصدی همدانی تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، امروز 20 اسفند ماه به مناسبت گرامیداشت هفته زن و به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی همدان از همسر جانباز 70 درصد و نویسنده کتاب «بعد از خدا تو سزاوار ستایشی» تجلیل شد.
سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی همدان در این مراسم گفت: تاریخ شفاهی رفتنی است اما تاریخ کتبی جانبازان و شهدا ماندگار خواهد بود.
فاطمه عزیزی‌هرمز با بیان اینکه نویسنده کتاب «بعد از خدا تو سزاوار ستایشی» باعث شده سندی از رشادت‌های جانبازان برای نسل‌های آینده داشته باشیم، اظهار کرد: جانبازان با ازخودگذشتگی باعث شدند امروز ما با افتخار سر خود را بالا بگیریم و بتوانیم با استقلالی که حاصل رشادت رزمندگان است، مملکت خود را اداره کنیم.
نویسنده کتاب «بعد از خدا تو سزاوار ستایشی» نیز در ادامه گفت: مردم باید به جانبازان جامعه احترام بگذارند و در مقابل جانبازان رفتارهای ناشایست نداشته باشند.

افسانه یکرنگی با تأکید بر اینکه جانبازارن شهدای زنده هستند و باید بیشتر قدر آنها را بدانیم، تصریح کرد: جانبازارن آثار جنگ را به همراه دارند و آثار جنگ در خانواده جانبازان خودنمایی می‌کند.
وی درباره آشنایی خود با خانواده «مسعود صاحبی»، جانباز 70 درصد، افزود: به طور کاملا اتفاقی و از طریق یک دوست مشترک خانم صالحی، همسر این جانباز به بنده معرفی شدند و با توجه به علاقه‌ای که ایشان برای نوشتن خاطرات زندگی همسر جانباز خود داشتند، شروع به بیان خاطرات خود کردند.
این نویسنده سخت‌ترین بخش‌های خاطرات زندگی این جانباز را مجروحیت و عمل‌های سنگین دانست و افزود: تدوین این کتاب 4 سال طول کشید چرا که این جانباز در طول خاطره‌گویی بیمار شد.

یکرنگی با بیان اینکه خاطرات این خانم و همسر جانبازشان در قالب کتابی گردآوری شد، گفت: آشنایی خانم صالحی با همسر جانباز خود و پافشاری ایشان برای ازدواج با این جانباز و دوران کودکی آنها از جذاب‌ترین بخش‌های کتاب است.

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی آرشیو صفحات