آخرین اخبار

> بازدید معاونت هماهنگی و امور اقتصادی منابع انسانی استانداری و ریاست بانک ملی استان از جهاد دانشگاهی همدان

1398 1 31 1

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، صبح یکشنبه 19 اسفند معاونت هماهنگی و امور اقتصادی منابع انسانی استانداری و ریاست بانک ملی استان از جهاد دانشگاهی همدان بازدید  کردند.

مهندس عسگریان درابتدا از ساختمان در حال راه اندازی مرکز جامع زنان و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان بازدید کردند و از پیشرفت و پیگیری های به عمل آمده ابراز خرسندی و رضایت نمود.

وی در ادامه از مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی همدان دیدن کرد و گفت، مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی از سنتی بودن خارج شده و به سمت تخصصی پیش می رود.

رئیس بانک ملی استان همدان نیز ضمن ابراز خرسندی از فعالیتهای جهاد دانشگاهی در خصوص طرح راه اندازی مرکز جامع زنان و درمان نابارری برای سرعت بخشیدن به روند اجرای این طرح استفاده از تسهیلات بانکی را قول مساعد داد.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای پروژه ساختمانی و اجرای طرح ایجاد مرکز جامع زنان و درمان ناباروری در منطقه غرب کشور گفت، در صورت حمایت استان مرکز جامع زنان و درمان ناباروری تا مرداد ماه سال 98 به بهره برداری رسیده و مردم عزیز می توانند از خدمات این مرکز استفاده نمایند.

اکبر اسدی همچنین در خصوص مرکز سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی همدان گفت، هدف از ایجاد این مرکز ارتقاء صنعت سفال استان بوده و  تلاش می کنیم که محصولات این صنعت بصورت دانش بنیان تهیه گردیده که بتواند با محصولات مشابه خارجی رقابت داشته باشد.

وی افزود، مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی همدان از سه بخش آزمایشگاه استاندارد سازی سفال ، آزمایشگاه پژوهشی سفال و سرامیک و کارگاه تولیدی تشکیل شده است.

اسدی ادامه داد، در این مرکز محصولات دانش بنیان  از قبیل لعاب بدون سرب، سفال با استحکام بالا، لعاب شب تاب تولید شده است و چند طرح جدید پژوهشی نیز در دست اقدام می باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان اظهار کرد، در کارگاه سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی همدان بیش از 15 نفر اشتغال مستقیم دارند و محصولات تولید شده بصورت انبوه به بازار عرضه می گردد.

وی همچنین توضیحاتی در مورد استاندارد سازی محصولات از لحاظ بدنه و لعاب و مواد اولیه ارائه داد.