آخرین اخبار

> دیدار و دلجویی رئیس جهاددانشگاهی همدان از خانواده شهید مجتبی کرمی

1397 11 27 1

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان به همراه معاون فرهنگی و جمعی از پرسنل و دانشجویان موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی با خانواده شهید مجتبی کرمی از شهدای مدافع حرم دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی در این دیدار با بیان اینکه این دیدار به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی برگزار شده است، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حاصل و نتیجه از جان گذشتگی های کسانی است که از جان و مال خود گذشتند.

وی بیان کرد: خصوصیات و ویژگی های شهدای مدافع حرم متفاوت و متمایز از شهدای دفاع مقدس است، چرا که این شهدا با وجود این دوره و وضعیت کنونی رفتند و به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس و انقلاب فضای جامعه به صورتی بود که افراد راحت تر از این زمان می توانستند از همه چیز خود بگذرند و بروند، افزود: در زمان کنونی در بین مردم و مسئولین دل بستگی ها بسیار زیاد شده است و افرادی چون شهید کرمی با وجود این دل بستگی ها، با اعتقاد راسخ و برای ادای دین و با پافشاری به آرمان های خود به غربت می روند و به شهادت می رسند.

اسدی تصریح کرد: در پرورش این چنین افرادی خانواده نقش بسزایی دارد که باید به آن ها دست مریزاد گفت و صد البته که همسر او نیز در این تصمیم اثرگذار بوده است که امیدواریم خداوند به همه آن ها پاداش نیک دهد.

برادر شهید نیز در این دیدار گفت: حضور شما در منزل شهید نشان دهنده این است که شما در مسیر شهدا هستید و قرار نیست همه شهید شوند، هرکس وظیفه ای دارد.

کرمی اذعان کرد: همین که با اینگونه دیدارها نمی گذارید عطر شهدا از کوچه های شهر برود و همین احساس مسئولیت در قبال شهدا و خانواده های آنان یعنی در مسیر شهدا گام برمیدارید.

وی با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، اظهار کرد: پی‌ریزی به شهادت رسیدن شهدا از سال ها قبل در خانواده و در بین دوستان انجام می شود، مجتبی وقتی در کلاس پنجم ابتدایی محصل بود و از او پرسیدند که میخواهد در آینده چکاره شود؟، پاسخ داده بود که می‌خواهد شهید شود!

برادر شهید با اشاره به اینکه شهید کرمی در هنگام خواستگاری از همسرش نیز این موضوع رو عنوان کرده بود، افزود: مجتبی از خانواده، همسر و دختر 3 ساله خود گذشت و به سوریه رفت و من بعد از شهادت وی زوایایی از او دیدم و شنیدم که پیش از آن کاملاً بی خبر بودم.

کرمی با بیان اینکه شهادت یک دنیا درس برای آموختن دارد، گفت: همه باید تلاش کنیم تا بتوانیم حتی یک نفر از مخالفان انقلاب را نسبت به این نظام خوش‌بین کنیم تا در آن دنیا رو سیاه نباشیم.

همسر این شهید مدافع حرم نیز در پایان با بیان اینکه شهید کرمی همیشه به شهدا ارادت داشت،گفت: یکی از دلایل عاقبت بخیری شهید کرمی، احترام به پدر و مادر است، همیشه سعی داشت رضایت آن ها را داشته باشد.

در پایان این دیدار نیز رئیس جهاددانشگاهی همدان با اهدای لوح تقدیر و هدیه از خانواده این شهید تجلیل کرد.

شهید مجتبی کرمی در مهر ماه ۱۳۹۴ برای دفاع از حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) و مردم ستم دیده و مظلوم سوریه عازم جبهه های نبرد می شود و پس از ۱۲ روز حضور در جبهه های مقاومت درتاریخ ۲۵ مهر ماه ۹۴ برابر با سوم محرم الحرام ۱۴۳۷ هجری قمری در عملیات آزاد سازی حومه حلب، توسط تک تیر اندازان تروریستی داعش بر اثر اصابت گلوله غناصه به سرش به فیض عظمای شهادت نائل می شود.