آخرین اخبار

> روز 9 دی روز بصیرت است و دانشگاهیان با تجمع و حضور باهم در روز 9 دی، اتحاد و دغدغه مند بودن خود را به مردم و مسئولین نشان خواهند داد

1397 11 7 3

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی در دومین جلسه کارگروه دانشجویی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان همدان که در دانشگاه بوعلی سینا تشکیل شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای عملیات کربلای 4، افزود: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برنامه بزرگ و شاخص خود را اعلام و در اختیار دیگر مراکز بگذارند تا آن ها نیز این برنامه ها را در سطح دانشگاه های خود برنامه ریزی و اجرا کنند.

وی افزود: دانشگاه ها ظرفیت خوبی چون تشکل ها و کانون های دانشجویی را دارند که می توانند از آن ها برای برنامه ریزی و اجرای برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب استفاده کنند چرا که اگر کار توسط دانشجویان برگزار شود بازخورد بهتری در دانشگاه خواهد داشت.

اسدی اظهار کرد: هر دانشگاه می تواند با درنظرگرفتن امکانات و ظرفیتی که در اختیار دارد مجری یکی از برنامه های هماهنگ بین دانشگاهی باشد که با کمک سایر دانشگاه ها به صورت مشترک برگزار شود.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان بیان کرد: باتوجه به اینکه انقلاب اسلامی در چهل سالگی خود قرار گرفته است، برگزاری نشست های تخصصی با رویکرد تبیین و نشان دادن دستاوردهای انقلاب بسیار مهم است چرا که گفتن و تکرار این موضوع موجب امید آفرینی و آگاهی بخشی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسابقه ورزشی و کرسی های آزاداندیشی نیز از دیگر برنامه هایی است که می تواند در این ایام برگزار شود، گفت: اطلاع رسانی درست، یکی دیگر از موضوعاتی است که به آن تأکید ویژه ای شده، با انعکاس برنامه های متنوع و خوب می توانیم موجب امیدآفرینی در بین دانشجویان که موتور محرک جامعه هستند شویم.

رئیس کارگروه دانشجویی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در استان همدان تأکید کرد: مسئولین محترم نهادهای نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها موضوعات و برنامه های معرفت افزا در جهت تحقق آرمان های نظام و انقلاب را سیاست گذاری کرده و آن را از دانشگاه ها مطالبه کنند.

اسدی در پایان با بیان اینکه در این ایام از نهادهایی که مولود انقلاب هستند بخواهیم دستاوردهای خود را برای دانشجویان بازگو کنند، گفت: جهاد دانشگاهی در صدد برگزاری جشنواره ای با موضوع معرفی دانشجویان و طلاب نمونه فرهنگی در سطح استان است که امیدواریم دانشگاه ها در برگزاری این برنامه همکاری لازم را با جهاددانشگاهی داشته باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا نیز در این جلسه گفت: دانشگاهیان با هم افزایی نقش مهمی در نشان دادن دستاوردهای انقلاب در آستانه چهل سالگی دارند.

حجت الاسلام علی محمد عباسی در دومین جلسه کارگروه دانشجویی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان همدان، با اشاره به حماسه 9 دی، اظهار کرد: انسان و مسلمانی که عالم به زمان خود بوده و شناخت خوبی از افراد و جامعه خود داشته باشد، هنگامی که سوالات، شبهات و مشکلات در مقابل او قرار گیرند به واسطه آن شناخت از آن سختی ها عبور خواهد کرد.

وی ادامه داد: پیامبر نماینده خداوند برای ایجاد حاکمیت «الله» در زمین بودند که به تبع آن دشمنان خوبی ها و کسانی که از این موضوع نفعی نمی بردند در مقابل ایشان قد علم کردند اما پیامبر تمام این سختی ها، تحریم‌ها و تهدید ها را به روی خود نیاوره و ایستادگی کردند، در زمان حال نیز دشمنان از شرق تا غرب همه دست به دست هم داده اند تا اسلام را که نشان دهنده مسیر بندگی است از پا در بیاورند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه انقلاب از همان ابتدا در گردنه های سخت قرار داشت، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ما از ابتدا تا کنون با ترورها، تهدید ها و تحریم های ظالمانه ای مواجه بوده که با اتکا به خداوند و اطاعت از ولی فقیه از این گردنه ها عبور کرده است.

وی بیان کرد: دشمنان در فتنه 88 می خواستند انقلاب را از میان بردارند یا به تعبیر مقام معظم رهبری نظام را به لبه پرتگاه برند که متأسفانه برخی نیز در کنار آن‌ها قرار گرفتند و منافق شدند اما با بصیرت مردم از آن عبور کردیم.

عباسی با اشاره به اینکه زنده نگهداشتن روز هایی همانند روز 9 دی که روز بصیرت است، باعث تثبیت آن روز خواهد شد، تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند تابستان انقلاب را به زمستان تبدیل کنند که با توکل بر خداوند از آن نیز عبور خواهیم کرد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه بوعلی سینا عنوان کرد: دور شدن از گفتمان انقلاب، امام خمینی(ره) و رهبری موجب به وجود آمدن برخی مشکلات در کشور است.

وی در پایان یادآور شد: انقلاب اسلامی نه 40 سالگی خود را بلکه تا زمانی که پرچم حکومت اسلامی را به امام زمان(عج) تحویل دهیم پابرجا خواهد بود و دانشگاه نقش بسزایی در تحقق این مهم دارد.

گفتنی است؛ در این جلسه پیشنهاد شد دبیرخانه دائمی این کارگروه تشکیل شود تا در طول سال جلسات و برنامه ها پیگیری شود.