آخرین اخبار

> باید در دهه فجر امسال دستاوردهای 40 ساله انقلاب در قالب برنامه های متنوع به نمایش گذاشته شود

1397 10 10 1

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی در اولین جلسه کارگروه دانشجویی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان همدان که باحضور نمایندگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سالن جلسات دانشگاه صنعتی برگزار شد، اظهار کرد: در این سال نیز همچون سالهای گذشته برنامه هایی با کمک و همت دانشگاه و مراکز آموزش عالی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه  چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است، افزود: در فرهنگ و آموزه های دینی ما عدد 40 عدد مقدسی است و در قرآن نیز چندین بار به این عدد اشاره شده است، حال که انقلاب اسلامی ایران وارد چهلمین سالگرد پیروزی خود می شود باید ضریب خطاهای مسئولین کمتر شود، داشته ها را قدر بدانیم از آن محافظت کنیم و برای آیندگان این سرزمین امیدآفرینی کنیم.

وی ادامه داد: در دهه فجرامسال با در نظر گرفتن چهلمین سال پیروزی انقلاب باید برنامه هایی در شأن دانشجو و در جهت آگاهی و معرفت افزایی و در کنار آن همراه با شور و نشاط در سطح دانشگاه ها تدارک دیده شود و برگزاری برنامه های مشارکتی در سطح تمامی دانشگاه ها می‌تواند در این امر مثمر ثمر باشد.

اسدی با بیان اینکه یادآوری دستاوردهای انقلاب موجب قدردانی و شکرگزاری نعمت ها انقلاب اسلامی خواهد شد، تأکید کرد: با توجه به اهمیت نشان دادن دستاوردهای انقلاب، در این امر نباید از نقش مهم و اساسی اساتید غافل بود و می‌توان دستاوردهای انقلاب را از سوی اساتید به دانشجویان تبیین کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه دانشجویان در ایام دهه فجر در دانشگاه ها حضور ندارند، برنامه ها را می‌توان با تقدم و تأخر زمانی برگزار کرد و ایجاد شور و نشاط و امیدآفرینی در دانشگاه ها نیز در نظر گرفته شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی همدان نیز در این جلسه گفت: خداوند به حضرت موسی(ع) فرمود که ایام الله را به قوت یادآور شود واینک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در 40سالگی خود قرار دارد که عدد 40 در ظهور استعدادهای هرچیزی مهم است.

حجت الاسلام جلال سبحانی با بیان اینکه در شرایط ویژه ای قرار داریم، افزود: در این دوره فشار دشمنان نظام به قدری است که با وقاحت تمام اعلام می کنند که ما اجازه نمی دهیم که ایران 40سالگی انقلاب را جشن بگیرد.

وی اظهارکرد: با توجه به این فشارها، مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه و برخی نابه سامانی ها، برنامه ها باید کاربردی و با کمترین شعارزدگی ها برای دانشجویان تهیه شود.

سبحانی ادامه داد: با وجود تمام کاستی‌ها و مدیریت‌های غلطی که وجود داشته، انقلاب اسلامی در طول این 40 سال دستاوردهای عظیمی داشته است که هیچ انسان منطقی و منصفی نمی تواند آن‌ها را انکار کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه برگزاری برنامه برای دانشجویان بسیار متفاوت است، گفت: یکی از مهمترین استفاده‌هایی که باید از برنامه‌های دهه فجر شود، جمع کردن سرمایه اجتماعی برای نظام است