آخرین اخبار

> توانایی جهاددانشگاهی در برنامه‌ریزی اقتصادی

1397 5 21 3

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان،  این جمله یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری در باب اهمیت جهاددانشگاهی است. جهاد یعنی مبارزه برای یک هدف والا و مقدس؛ جهاد میدان‌های مختلفی چون نبردهای مسلحانه، میدان سیاست، میدان علم و اخلاق دارد و در تمامی موارد ملاک در صدق جهاد این است که حرکتی که انجام می‌گیرد، جهت‌دار و هدفمند باشد.

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار ملایر در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی نقش مهمی در آموزش تخصص‌های مورد نیاز در جامعه ایفا می‌کند.

سعید کتابی افزود: با نیازسنجی‌های دقیق و نظرسنجی‌های علمی که توسط این نهاد انجام می‌شود و همچنین برنامه‌ها و آموزش‌هایی که در راستای رفع این نیازها صورت می‌گیرد، جهاددانشگاهی نقش کلیدی و بی‌بدیلی در رفع نیازهای علمی جامعه برعهده دارد.

وی ادامه داد: آموزش‌های کوتاه‌مدت و تخصصی که توسط جهاددانشگاهی ارائه می‌شود، گره‌گشا و کمک‌کننده بخش آموزش عالی کشور است.

کتابی با اشاره به نقش جهاددانشگاهی در ارائه برنامه‌های اجتماعی و آموزشی و رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: این نهاد در زمینه کاهش آمار طلاق و تحکیم بنیان خانواده‌ها کمک‌کننده است.

وی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با توجه به رسالت و مأموریت خود توانسته است به خوبی ایفای نقش کند و جایگاه ویژه‌ای بین جامعه، چه نخبگان علمی و چه افراد عادی یافته و بین علم و جامعه پیوند ایجاد کرده است.