آخرین اخبار

> دانشجویان تحصیلات تکمیلی در جهاددانشگاهی تلفیق شوند

1397 5 21 1

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تأکید بر اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند به‌صورت هدفگذاری شده بر روی نخبگان کار کند، گفت: دانشمندان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها می‌توانند در جهاددانشگاهی تلفیق شوند و به تولید و تبدیل فناوری به ثروت بپردازند.

دکتر حبیب‌اله موسوی‌بهار اظهار کرد: جهاددانشگاهی در برهه مهمی به حوزه علمی و پژوهشی کشور کمک کرده و کم کم به نهاد ویژه با مأموریت خاصی تبدیل شد و کمک شایسته‌ای به کشور کرد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در حوزه علوم پزشکی، طب مولکولی- سلولی، کارکرد بر روی تک‌یاخته‌ها و ناباروری به شکلی جهادی کار کرده و دستاوردهای زیادی برای کشور داشته است، تصریح کرد: یکی از جاهایی که می‌تواند به صورت هدفگذاری شده بر روی نخبگان کار کند جهاددانشگاهی است.

موسوی‌بهار با تأکید بر اینکه شایسته‌ترین کارها بر روی علوم پزشکی انجام گرفته و در علوم غیرپزشکی نتوانسته مردم را بهره‌مند کند، افزود: زیرساخت‌ها و امکانات خاصی لازم است تا در رشته‌های غیرپزشکی اقدامات موثر صورت گیرد که در این حوزه جا دارد جهاددانشگاهی حرکت برنامه‌ریزی شده درازمدت انجام دهد تا علم و نیروی انسانی با زیرساخت‌ها آمیخته شود تا در بسیاری از صنایع حرف اول را بزنیم.

وی دولتی نبودن جهاددانشگاهی را یکی از مزیت‌های خوب این نهاد انقلابی دانست و یادآور شد: جهاددانشگاهی ارگان ارزشی با سبقه ارزشی انقلابی است که با دانشگاه‌ها ارتباط خوبی داشته و هنوز هم یک ارگان مورد اعتماد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه همدان استانی دانشگاهی است، تصریح کرد: 3 دانشگاه بوعلی‌سینا، علوم پزشکی و صنعتی در استان همدان قرار دارد که می‌توانند در همه جهات اشتغال و کارآفرینی را پوشش دهند و دانشمندان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه‌ها  می‌توانند در جهاددانشگاهی تلفیق شوند و به تولید و تبدیل فناوری به ثروت بپردازند.