آخرین اخبار

> حمایت از جهاددانشگاهی بومی‌سازی علمی را در پی دارد

1397 5 20 3

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان،  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به مناسبت سی و هشتمین سالگرد تأسیس جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی برگ سبزی است که در دانشگاه‌ها به کشور هدیه شده و توانسته همسویی و هم‌جهتی خود را با نظام و میدان علمی حفظ کند و در تمامی دوره‌ها موفق باشد.

دکتر حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به دستاوردهای جهاددانشگاهی اظهار کرد: مهمترین دستاورد‌‌‌های جهاددانشگاهی، توفیقات علمی، ایجاد بسترهایی برای رشد علمی و ایجاد همخوانی بین دانشگاه‌ها و مردم بوده است.

وی با اشاره به موفقیت‌های جالب توجه و مهم جهاددانشگاهی در عرصه علم بیان کرد: این نهاد همانند تمامی نهادهای دیگر، نیاز به همراهی بیشتر دارد تا بتواند در عرصه علم، صنعت و تولید گام‌های بزرگتر و مهمتری بردارد و برای رفع نیازهای اجتماعی تلاش کند و بنای اقتصاد مقاومتی را بگذارد.

نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی در مورد رمز موفقیت این نهاد دانشگاهی تصریح کرد: اعتقاد به اسلام، انقلاب و اهداف پیش‌رو و وجود نیروهای انقلابی، نیروهایی که روحیه جهادی و ایثارگری دارند، از عوامل موفقیت جهاددانشگاهی است.

وی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت بالای این نهاد دانشگاهی اعلام کرد: جهاددانشگاهی ظرفیت و پشتوانه بالایی دارد همچنین وجود اعتقاد بالای دینی و پایبندی به نظام اسلامی کشور باعث می‌شود تا این فرصت برای این نهاد پیش آید که مسئولیت‌های مهمتری از سوی نظام به جهاددانشگاهی واگذار شود.

حاجی‌بابایی با تأکید دوباره بر ظرفیت‌های بالای علمی جهاددانشگاهی، درباره حمایت‌های لازم و مورد نیار از این نهاد انقلابی اظهار کرد: در صورت حمایت‌های بیشتر و ایجاد فضای بهتر و اعتماد بیشتر دولت به این نهاد انقلابی می‌توانیم شاهد بومی‌سازی علمی در کشور باشیم.

وی درباره فعالیت‌ها و ظرفیت جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود این نهاد همانند تمامی نهادهای انقلابی و جهادی به اهداف خود پایبند باشد و تفکر انقلابی و جهادی خود را هرگز فراموش نکند.