آخرین اخبار

> کادرسازی برای نظام اسلامی برعهده جهاددانشگاهی است

1397 5 20 1

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: یکی از وظایف بسیار مهم جهاددانشگاهی تربیت نیروی انسانی و کادرسازی برای نظام اسلامی است.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی با بیان اینکه اسلام تنها دین حق و کامل در تمام جهان است، اظهار کرد: کاش تمام ارگان‌ها در فاز جهاددانشگاهی بودند و این‌گونه عمل می‌کردند.

وی با بیان اینکه همه اختراعات و کشف فنون باید توسط مسلمانان انجام شود، افزود: امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که کشورهای سلطه‌گر از علم به‌عنوان یک ابزار قدرت استفاده کرده و اجازه نمی‌دهند مباحث و مبانی علمی و پژوهشی در کشورهای زیر سلطه رشد و جایگاهی پیدا کند.

طه‌محمدی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مسئولان باید کارها را جهادی انجام دهند، عنوان کرد: جهاددانشگاهی تا به امروز رسالت مهمی را برعهده داشته و به نحو شایسته آن را انجام داده است.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی اگر رسالت خود را به نحو احسن انجام دهد می‌تواند تأثیر بیشتری در پیشرفت جامعه داشته باشد، اضافه کرد: یکی از مهمترین اهداف جهاددانشگاهی انتقال روحیه جهادی و بسط اندیشه ناب اسلامی در جامعه و به‌ویژه دانشگاه‌هاست.

امام جمعه همدان با بیان اینکه جهاددانشگاهی براساس پتانسیل‌های موجود باید گام بردارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه جهاددانشگاهی در منطقه حضور دارد بهتر می‌تواند ظرفیت‌ها را شناسایی کرده و به نحو شایسته از این پتانسیل‌ها بهره‌برداری کند و در جهت رفع محرومیت با استفاده از روش‌های نوین علمی بکوشد.

وی با بیان اینکه رسالت جهاددانشگاهی در بُعد بین‌المللی، ملی و استانی رصد تمام جریان‌های مثبت و منفی‌ موجود در جامعه است، گفت: پیشرفت علمی کشور جز با داشتن اندیشه و روحیه جهادی و انقلابی میسر نیست و امروز در جنگ اقتصادی پیش‌رو نیازمند تکیه بر توانمندی‌های داخلی و اندیشه جوانان هستیم تا از شرایط کنونی خارج شویم.

طه‌محمدی بیان کرد: هم‌اکنون فضا پر از بمباران تبلیغاتی برای از بین بردن دین جوانان ما است در حالیکه یک شیعه واقعی در دوران غیبت باید خود را به علم، آگاهی و معرفت مجهز کند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی به عنوان یک مجموعه عظیم علمی باید حرکت علمی، معنوی و فناوری کشور را شتاب بخشد، تأکید کرد: باید با بررسی همه‌جانبه مسائل از واقعیت‌ها و نقاط ضعف و قدرت خود آگاهی پیدا کرده و با سازوکاری مناسب و به‌روز و کارآمد درصدد رفع موانع و مشکلات برآییم و جهاد و جهادگران باید موتورمحرکه رشد و پیشرفت کشور بوده و در ایجاد ارزش‌افزوده و قطع وابستگی کوشا باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به گرانی‌های اخیر گفت: مردم با الگوی مصرف آشنا نیستند و اگر از خرید اقلامی که قیمت آنها افزایش پیدا کرده است، امتناع کنند قیمت‌ها پائین می‌آیند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف بسیار مهم جهاددانشگاهی تربیت نیروی انسانی و کادرسازی برای نظام اسلامی است، اعلام کرد: جهاددانشگاهی و سایر ارگان‌ها باید سعی کنند که الگوی مصرف را به مردم بیاموزند.

طه‌محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: در احادیث اسلام آمده است که گناه باعث سخت شدن زندگی مردم می‌شود که امروزه شاهد ترویج گناه در بین مردم و نزول بلایای طبیعی در جامعه هستیم.

وی گفت: هم‌اکنون عده‌ای حقوق میلیاردی دریافت می‌کنند اما عده‌ای هیچ درآمدی ندارند که اینها نشأت گرفته از بی‌قانونی است که امیدواریم با آمدن امام شیعیان(عج) این مشکلات حل و عدالت در جهان برقرار شود.