آخرین اخبار

> دانشگاهیان وارد عرصه حل مشکلات جامعه شوند/ انتخاب موضوعات کاربردی برای پایان نامه‌ها

1397 5 17 2

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی، رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان ۳ مرداد در آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی پایان نامه سال دانشجویی، با بیان اینکه همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین است، اظهار کرد: از آنجایی که همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شده، برنامه‌های مفصلی برای شناساندن ظرفیت‌ها و پتانسیل گردشگری همدان به کار گرفته شده است.

وی بیان کرد: هفدهمین دوره جشنواره پایان‌نامه‌های دانشجویی در تهران برگزار می‌شد که امسال برای نخستین‌بار، میزبانی این مسابقات به استان همدان واگذار شده که ما از این قابلیت برای معرفی جاذبه‌ها، توانمندی‌ها و پتانسیل‌های همدان بهره گرفته‌ایم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان معاونان جهاد دانشگاهی را سفیران فرهنگ و جاذبه‌های همدان خطاب و تصریح کرد: در این برنامه اختتامیه از دسترنج و زحمات تلاش دانشجویانی که عمر خود را صرف تهیه پایان‌نامه گذاشتند، تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی تأکید کرد: دانشجویان موضوع و عناوین پایان‌نامه‌ها را طوری انتخاب کنند که گره‌ای از مشکلات جامعه را باز کند زیرا مردم نیاز دارند که دانشگاهیان وارد عرصه جامعه و حل کردن مشکلات جامعه شود.

اسدی خاطرنشان کرد: اگر کشور ما بخواهد در مسیر رشد و توسعه قرار بگیرد باید از ظرفیت دانشگاهیان بهره بگیرد زیرا دانشگاه می‌تواند موتور محرکه این مسیر باشد.

وی دانشجویان را سکان‌داران بخش‌های اجرایی جامعه در آینده خواند و تأکید کرد: اگر موضوعات پایان‌نامه‌های دانشجویی کاربردی انتخاب شود در جایگاه‌هایی که قرار است در آینده انتخاب کنند کاربردی‌تر و مفیدتر خواهند بود.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان با اشاره به برنامه «دفاع‌‎ سه دقیقه‌ای» که امروز ۳ نفر برتر کشوری مورد ارزیابی قرار گرفته و یک نفر بعنوان نفر برتر انتخاب خواهد شد گفت: این طرح زمینه‌ساز بسترسازی فرهنگی در جامعه خواهد بود.

.