آخرین اخبار

> دعواهای سیاسی در کشور مانع از برنامه‌ریزی‌های دراز مدت می شود

1397 5 17 1

رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: مهمترین مشکل در امر توسعه کشور، عدم داشتن اراده در پیشرفت این مرز و بوم است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، دکتر حمیدرضا طیبی، چهارشنبه 3 مرداد در آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی، اظهار کرد: مهمترین مشکل در امر توسعه کشور، عدم داشتن اراده در پیشرفت این مرز و بوم است.

وی افزود: ما در سطح ارشد نظام بیشتر صحبت می‌کنیم در حالیکه باید در قدم اول اراده پیشرفت دانش‌بنیان و سپس برنامه بلند مدت برای دستیابی به این اهداف را داشته باشیم.

 طیبی با بیان اینکه باید کشور دانش بنیان اداره شود، اضافه کرد: برای پیشرفت کشور باید از افراد خود باور در پست‌های مدیریتی استفاده شود به گونه‌ای که خود باوری را در مقام عمل در عرصه‌های علمی موفق کسب کرده باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور ابراز کرد: دعواهای سیاسی در کشور مانع از برنامه ریزی های دراز مدت می شود که حاصل آن تغییر برنامه ها  و در نهایت عدم دست یابی به پیشرفت و توسعه کشور است.

وی ادامه داد: با این وجود، کشور دارای استعداد های بسیاری است و هیچ مشکلی در  توسعه فناورانه در زمینه  های مختلف وجود ندارد و مدعی هستیم که فناوری و مهندسی این علم متعلق به ماست اما در هرصورت هر کس که بتواند علم را به خدمت جامعه درآورد توانسته به تولید فناوری کمک کند.

طیبی ابراز کرد: ما در مجموعه جهاد دانشگاهی سعی کرده ایم که جوان ایرانی توانمند در انجام کارهای بزرگ در عرصه‌های مختلف فرهنگ، علم و فناوری، کارآفرینی و ... تربیت کنیم.

 رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه امروز هیج مشکلی در زمینه پیسرفت علمی در عرصه‌های مختلف نداریم، گفت: باید در جریان مدیریت کشور تغییری ایجاد کنیم، مدیریت ما مدیریت بسته ای است و افرادی در پست‌های مدیریتی قرار گرفته اند که هیچ اعتقادی به استفاده از توان ملی کشور ندارد.

اقتصاد دانش‌بنیان نجات‌دهنده کشور است

گروه فرهنگی - نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش آمار مقالات دانشگاه‌ها نمی‌تواند جایگاه کشور را قدرت بخشد بلکه اقتصاد دانش بنیان نجات دهنده این کشور است.

.