آخرین اخبار

> برگزاری بیش از 40 عنوان برنامه فرهنگی در سال 96

1397 4 11 1

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان گفت : معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی بیش از 40 عنوان برنامه با بهره مندی 21 هزار نفرساعت در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برگزار کرده است.

فاطمه عزیزی‌هرمز اظهار کرد : ششمین دوره مسابقه ملی مناظره همزمان با سراسر کشور در استان همدان با حضور 6 تیم برگزار شد که در نهایت تیم برگزیده از دانشگاه بوعلی سینا به مرحله منطقه ای راه یافت.

وی افزود: یکی دیگر از مسابقات ملی مسابقه دفاع 3 دقیقه ای ویژه پایان نامه های دانشجویی در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد بود که با استقبال خوب دانشجویان مواجه شد، در این مسابقه دانشجویان در مدت زمان 3 دقیقه ای باید از موضوع پایان نامه خود در حضور 4 داور دفاع می کردند.

عزیزی هرمز بیان کرد : در این مسابقه خانم زهره بخشی نظر با کسب رتبه برتر در این مرحله راهی مرله نیمه نهایی شد که در این مرحله نیز با کسب عنوان دومی توانست جواز حضور در مرحله نهایی را که در تیرماه سالجاری برگزار خواهد شد، اخذ کند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان یکی دیگر از برنامه های شاخص سال 96 این معاونت را همایش منطقه ای طریق جاوید عنوان کرد و افزود: همایش منطقه ای طریق جاوید با  هدف تبیین آراء و اندیشه های اخلاقی امام خمینی(ره) در مرداد ماه سال 96 ویژه دانشجویان غرب کشور در همدان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این همایش دو روزه کارگاه های تخصصی با موضوع آرا و اندیشه های اخلاقی امام خمینی(ره) در تربیت فرزندان، خانواده و سیاست برای دانشجویان حاضر در این دوره برگزار شد و همچنین دانشجویان در حاشیه این همایش پس از کوه پیمایی بر سر مزار شهدای دشت میشان حاضر شده و با با اهدای شاخه ای گل با ایشان تجدید میثاق کردند.

عزیزی هرمز در ادامه تشریح برنامه ها، تصریح کرد: به سفارش دفتر مرکزی جهاددانشگاهی، طرح دانشجو معلم قرآنی برای دانشجویان علاقه مند به تدریس قرآن با هدف استعدادیابی و انس دانشجویان با قرآن کریم در سال 96 برگزار شد که همدان توانست از برگزیدگان این طرح ملی باشد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی یکی از شاخص ترین برنامه های اجرا شده در این معاونت را برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطح دانشگاه ها دانست و عنوان کرد: مسابقه کتابخوانی زنی از تبار الوند زندگی خواهر دباغ با شرکت یک هزار 500 دانشجو در سطح استان همدان در اسفند ماه 95 برگزار شد که اختتامیه این مسابقه و تجلیل از برگزیدگان آن در مراسم بزرگداشت سوم خرداد با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد.

وی در ادامه به راه اندازی 5 کانون در معاونت فرهنگی اشاره کرد و گفت: کانون گردشگری هگمتانه، کانون همیار محیط زیست، کانون کارآفرینی ایده، کانون نشاط و کانون قرآن و عترت 5 کانونی است که در سال 96 فعالیت خود را زیر نظر معاونت فرهنگی آغاز کردند و توانستند برنامه های گوناگونی همچون اردوهای گردشگری، پاکسازی طبیعت و کارگاه های تخصصی ویژه اعضای کانون خود اجرا کنند.

عزیزی هرمر اظهار کرد: برگزاری کارگاه تدبر در قرآن با موضوع سلامت در دانشگاه علوم پزشکی، مسابقه کتابخوانی نور، برگزاری اردوهای ایران مرز پرگهر، کارگاه اخلاق در خانواده ویژه اساتید و پرسنل جهاددانشگاهی از دیگر برنامه های اجرا شده در سال گذشته به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی است.

وی با بیان اینکه خبرگزاری های ایسنا و ایکنا زیر نظر معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فعالیت می کنند، تصریح کرد: در سال گذشته دو کارگاه خبرنویسی و عکاسی ویزه کارآموزان این خبرگزاری ها برگزار شد، همچنین بیش از 6 هزار 200 خبر در خبرگزاری ایسنا و 2 هزار 400 خبر  در خبرگزاری ایکنا منتشر شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با بیان اینکه در سال گذشته خبرگزاری های ایکنا و ایسنا به سمت تخصصی شدن اخبار و تاثیرگذاری در جامعه گام برداشتند، افزود: خبرگزاری های ایسنا و ایکنا در سال 96 نشست های تخصصی با موضوعات روز همچون انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار کردند.

عزیزی هرمز همچنین از برگزاری برنامه هایی با عناوین دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از خانواده جانباز، برگزاری بخش دانشجویی سوگواره پیاده تا خورشید، دیدار با امام جمعه همدان در آستانه تأسیس جهاددانشگاهی، برگزاری مراسم سالگرد تأسیس خبرگزاری ایسنا در سال 96 خبر داد.

وی با بیان اینکه مرکز افکار سنجی جهاددانشگاهی (ایسپا) یکی از زیر مجموعه های معاونت فرهنگی است، گفت: در سال گذشته مرکز افکار سنجی جهاددانشگاهی چندین طرح نظرسنجی همچون انتخابات ریاست جمهوری را در سطح استان همدان انجام داد.

وی در پایان یادآور شد: معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی در سال 96 به عضویت شورای فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا درآمد و همچنین موفق شد،در طول سال گذشته جلسات امر به معروف و نهی از منکر را به طور مستمر برگزار کند.