آخرین اخبار

> استاندار همدان با اهدائ لوح سپاس از رئیس جهاددانشگاهی همدان تقدیر کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: اقدام جهاد دانشگاهی در موضوع آموزش مهارتهای پیش از ازدواج بسیار قابل قدردانی است و باید تلاش کنیم از لحاظ کمیت و کیفیت نیز این آموزش ها را ارتقاء دهیم.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، سیدسعید شاهرخی دوشنبه 21 اسفند در ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان، اظهار کرد: دولت به صورت محوری و با توجه به سیاست هایی که از شعارهای انتخاباتی نشات گرفته به جوانان اعتماد و باور دارد.

وی با بیان اینکه باید به جوانان نگاه ویژه ای داشت، خاطرنشان کرد: همه توان دولت باید معطوف به ایجاد زمینه سازی جوانان برای ورود به عرصه های فرهنگی و اجتماعی باشد.

نعاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه اولویت نخست دولت توجه به مساله معیشت و اشتغال است، تصریح کرد: در برنامه های سال آینده در حوزه جوانان باید به سه حوزه توجه ویژه شد که مهمترین آنها اشتغال و مسکن جوانان است.

وی با بیان اینکه اشتغال جوانان مساله بسیار مهمی است، اظهار کرد: باتوجه به سیاست های استانداری مقرر شده تا سال آینده 30 هزار شغل در استان ایجاد شود که تاکنون 19 هزار و 800 مورد از این تعداد محقق شده است.

شاهرخی با تاکید براینکه همه شغل ها نباید به پشت میز نشینی منتهی شود، افزود: جوانان باید به سوی مشاغل خدماتی و تولیدی وارد شوند.

رئیس جهاددانشگاهی همدان نیز در این ستاد بااشاره به مساله ازدواج جوانان گفت: باتوجه به جمعیت جوان استان، شرایط باید به گونه ای فراهم شود که جوانان را به سمت ازدواج آسان و سبک زندگی اسلامی ترویج دهیم.

اکبراسدی با اشاره به اینکه راه‌اندازی کلینیک سلامت خانواده یکی از برنامه‌های اصلی این مرکز در سال 97 است، اظهارکرد: با تأکیدات استانداری و معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان این کلینیک در 3 ماهه ابتدای سال 97 راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: مجوزهای مربوط به راه‌اندازی کلینیک سلامت خانواده در همدان اخذ شده و فقط بحث تجهیز این مرکز باقی مانده که در سال 97 انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تمامی شهرستانهای استان مرکز آموزش های پیش از ازدواج راه‌اندازی شده است بیان کرد در مرکز مشاوره ازدواج همدان و ملایر مشاوره‌های قبل از طلاق نیز انجام می‌شود و در آینده‌ای نزدیک در سایر شهرستانها نیز مشاوره قبل از طلاق انجام خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان با تأکید براینکه از ابتدای تأسیس این مراکز در حدود 40 هزار نفر از خدمات مرکز آموزش های قبل از ازدواج بهره‌مند شدند، یادآور شد: در طی بهمن ماه امسال 340 زوج در همدان، 53 زوج در اسدآباد، 136 زوج در کبودراهنگ ، 202 زوج در نهاوند، 27 زوج فامنین، 54 زوج تویسرکان و 10 زوج بهار از خدمات مرکز مشاوره قبل از ازدواج جهاددانشگاهی بهره‌مند شدند.

خاطر نشان می گردد، در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با اهداء لوح سپاس از رییس جهاد دانشگاهی استان تقدیر بعمل آمد.