آخرین اخبار

> برگزاری ششمین دوره مسابقه مناظرات دانشجویی در جهاددانشگاهی واحد همدان

ششمین دوره مسابقه مناظرات دانشجویی در مرحله استانی برای راهیابی به مرحله منطقه ای و کشوری به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحدهمدان در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، این مسابقه در روز پنج شنبه 11 خرداد، از ساعت 9 صبح آغاز و تا ساعت 18 ادامه داشت که شش تیم 4 نفره شامل سه تیم اندیشه، فصیح و قندیل از دانشگاه بوعلی سینا، دو تیم سروش و امید از دانشگاه پیام نور و تیم تبیان نیز از دانشگاه صنعتی به رقابت پرداختند.

در ابتدا پس از قرائت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران، رئیس جلسه به توضیح درخصوص چگونگی برگزاری مسابقه و معرفی هیات داوران پرداخت و به موضوعات مناظرات نیز اشاره کرد.

در مناظره اول تیم های اندیشه و سروش با انتخاب گزاره "اجرای کنسرت‌های فاخر در شهرها یکی از عوامل مهم ارتقاء فرهنگی شهروندان است" براساس جدول زمان بندی به طرح مساله پرداختند و پس از 15 دقیقه تنفس برای اعلام نتیجه توسط هیات داوران این مناظره با برتری گروه اندیشه به پایان رسید.

در مناظره دوم نیز گزاره "اقتصاد نفتی بزرگترین مانع برسر راه توسعه پایدار است" توسط دو تیم تبیان و امید مورد بحث قرار گرفت و با برتری گروه امید که در صندلی مخالف به مناظره پرداختند، به کار خود پایان داد.

در مناظره سوم، دو تیم قندیل و فصیح نیز موضوع "برگزاری کنسرت موسیقی در دانشگاه ناقض حریم و مخالف شئون اسلامی است" را مطرح کردند و گروه فصیح که در جایگاه مخالف این گزاره به بحث پرداخت، به برتری رسید.

در مناظره چهارم نیز تیم های اندیشه و امید با طرح مساله "ارتباط مستقیم نهاد روحانیت با سیاست باعث ایجاد فاصله میان مردم و روحانیت می شود" پرداختند که تیم اندیشه با نظرات مخالف خود در این گزاره به مرحله بعدی راه یافت.

در این بخش از مسابقه تیم تبیان به عنوان برنده بازنده ها به مرحله نیمه نهایی راه یافت و در مقابل تیم فصیح قرار گرفت که در این مناظره تیم ها با انتخاب موضوع "آرامش اجتماعی در گرو آزادی مطبوعات است" رقابت کردند و تیم فصیح با ارائه نظرات موافق در این مرحله به برتری رسید.

در مناظره نهایی  که آخرین مناظره در این دوره از مناظرات منطقه ای به شمار می رفت، تیم های اندیشه و فصیح با هم به بحث و مناظره در خصوص "افزایش جرائم رانندگی باعث افزایش قانونمندی شهروندان است" پرداختند و تیم آقایان سید سجاد میرجلیلی، عادل حسن زاده، محمد سلیمی و بهرام محمدلو دانشجویان ارشد جامعه شناسی دانشگاه بوعلی سینا در تیم اندیشه با قرارگیری در صندلی مخالف با دریافت 2 میلیون ريال جایزه نقدی این بخش، به مرحله استانی راه یافت.

گروه فصیح متشکل سعید طاهری، پوریا طاهری، یاشار نقدی و احمد تمهیدی از دانشگاه بوعلی سینا با کسب یک میلیون و 500 هزار ريال در جایگاه دوم وحامد نامجویان، نوید رسولی، مسعودرضا بله دوری و محدثه حقگوسحن از گروه امید دانشگاه پیام نور با دریافت 1 میلیون ريال سوم شدند.

لازم به ذکر است این مسابقات با حضور دکتر اسدالله نقدی (مدیرگروه علوم اجتماعی) و دکتر منصور خوشخویی اعضای هیات علمی دانشگاه های بوعلی و دکتر علی طاهری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان به عنوان هیات داوران، اکبر اسدی رییس جهاد دانشگاهی واحد همدان و نماینده سازمان بسیج دانشجویی همدان صورت گرفت.

همچنین نماینده سازمان دانشجویان به عنوان ناظر در این دوره از مسابقات حضور داشت