آخرین اخبار

> تقدیر معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان از برگزاری مسابقه کتابخوانی زنی از تبار الوند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، معاون سیاسی امنیتی استاندار در روز چهارشنبه سوم خرداد  در مراسم اختتامیه مسابقه کتابخوانی زنی از تبار الوند، گفت: آزادی خرمشهر به معنای واقعی پیروزی خون بر شمشیر است.

" محمدابراهیم الهی تبار" اظهار کرد: روز آزادی خرمشهر تبلور واقعی پیروزی خون بر شمشیر و مقاومت ملت ایران در مقابل استکبار است.

وی افزود: باور اینکه دوباره خونین شهر خرمشهر شود باورش برایمان  سخت بود اما این پیروزی رخ داد.

الهی تبار گفت: روز آزادسازی خرمشهر بر لب یک ملت هم خنده بود و هم  گریه ، گریه و خنده برای پیروزی.

وی تصریح کرد: با آزادسازی خرمشهر  تاریخ سیاسی منطقه دگرگون شد و  دلار های کشورهای مرتجع بی تاثیر شده و سلاح های  قدرت های شرق و غرب در برابر ایستادگی مردم بی تاثیر شد..

معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: در آن زمان روسیه سلاح های قوی را در اختیار عراق قرار می داد و عراق تجهیزات نظامی اش وابسته به روسیه بود.

وی افزود: امریکا اطلاعات و تحرکات منطقه ای ما را در اختیار عراق قرار می داد و برخی کشورهای عربی هم نیرو به عراق  اعزام می کردند و ایران در تحریم اقتصادی نفتی بود اما نیروهای ما جانانه آمدند و خرمشهر به دامن ایران برگشت.

وی تصریح کرد: در آن زمان کسی  بیکار نبود، مادران فرزندانشان را روانه ی میدان می کردند و از طرفی هم جبهه را پشتیبانی می کردند.

الهی تبار اظهار کرد: خانم دباغ شخصیتی منحصر به فرد است که بخاطر اعتقاد به راهی که داشت و برای اینکه ملتی را ا زیر استعمار و استسمار نجات دهد زجرهای زیادی را تحمل کرد.

الهی تبار تصریح کرد: خانم دباغ تمام  وجودش را وقف انقلاب کرد و به جرات می توان گفت که نمونه اش را در تاریخ کم داریم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اظهار کرد: آن زمان  انقلابی بودن به معنای  مبارزه ، زندان،  شکنجه و اعدام بود اما الان انقلابی بودن و اهل مبارزه بودن خیلی هزینه ندارد.

وی گفت نباید انقلاب را فدای منافی سیاسی خود کنیم و ارزش ها را فدای منافی سیاسی خود کنیم بلکه اگر انقلابی هستیم باید خود را فدای ارزش های انقلابی بکنیم.

وی به حضور پرشور مردم در انتخابات اشاره کرد و اظهار کرد: اولین پیام انتخابات برای دشمنان این بود که مردم همچنان پایبند و پشتیبان  ارزش های انقلاب اند.

معاون اجرایی سپاه انصارالحسین همدان در این مراسم ، ضمن تبریک به مناسبت آزادسازی خرمشهر، عنوان کرد: جنگ 8 ساله در واقع جنگ بین ایران و عراق نبود  بلکه دشمنان جنگ جهانی را بر ما تحمیل کردند در حالیکه هنوز ارتش ما قدرت نگرفته بود .

  "سید رضا موسوی"  افزود: 58 کشور دنیا به پشتیبانی عراق جمع شده بودند و از انواع سلاح هاعلیه ما استفاده می کردند .

وی تصریح کرد: همبستگی مردم ما از سالیان گذشته وجود داشته و همچون تیری بر چشم دشمن است  که باعث پیروزی هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی بود .

معاون اجرایی سپاه انصارالحسین  همدان اظهار کرد: امروز نیز رزمندگان ما در سوریه مقاومت می کنند تا خاکریز به کرمانشاه و همدان نکشد .

موسوی با تجلیل از شخصیت خواهر دباغ نیز بیان کرد: ایشان درکنار مرحوم حاج محمد سماوات و شهید علی اکبر مختاران از اولین موسسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان همدان بودند و جایگاهی بسیار بلند دارند که لازم است هنگام بازگوئی خاطرات ایشان مباحث به طور کامل بیان شود تا خدشه‌ای به شخصیت ایشان وارد نشود.ارزش هایی که خانم دباغ برای عظمت این انقلاب آفرید و مردم قدر شناسی کردند و میدان را خالی نکردند.

ریاست جهاددانشگاهی واحد همدان نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از همکاری دانشگاه ها در برپایی مسابقه کتابخوانی زنی از تبار الوند، تصریح کرد: مجموعا 1500  نفر دانشجو از دانشگاه های مختلف همدان در این مسابقه شرکت کردند که 400 نفر از آن مربوط به دانشگاه بوعلی سینا بوده است.

وی تصریح کرد: استانداری، سپاه انصار الحسین، اداره کل ارشاد اسلامی استان و دانشگاه ها از نهادهایی هستند که در امر برپایی مسابقه کتابخوانی زنی از تبار الوند ما را یاری کردند.

وی افزود: این مسابقه را جهاددانشگاهی  در راستای ارزشهای انقلاب اسلامی برگزار کرده چراکه خانم  دباغ جزوافرادی بود که در مکتب امام تربیت شده بود و اعتقاد به مبانی اسلام و ارزش های انقلاب داشت.

اسدی تاکید کرد: خانم دباغ الگوی بسیار موفقی برای زنان جامعه ما است چراکه  هم در عرصه تربیتی و هم در اجتماع بسیار تاثیر گذار بوده است.

وی با بیان اینکه خانم دباغ در پیش از انقلاب شکنجه های سختی را تحمل کرده و در ایام پس از انقلاب نیز نقش آفرینی کرده است، گفت: تواضع در ابعاد  شخصیتی خانم حدیدچی موجب شده که ما او را به عنوان الگویی برای زنان جامعه بپذیریم.

اسدی ضمن قدردانی از مسئولین دانشگاها و همه کسانی که فعالیت های فرهنگی انجام می دهند، اظهار کرد: انجام کار فرهنگی بسیار سخت است و  نیازمند انگیزه و علاقه است.

وی در بخش دیگری از سخنان به برگزاری مسابقه کتابخوانی توسط جهاد دانشگاهی در  دوره های گذشته  اشاره کرد و گفت:  در دوره گذشته مسابقه کتابخوانی دختر شینا را برگزار کردیم که تاثیر فوق العاده ای داشت.

اسدی به ارزش و اهمیت خانواده اشاره کرد و تصریح کرد: در این زمینه نیز اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی از آرا و اندیشه های مقام معظم رهبری با موضوع خانواده کردیم.

اسدی گفت: از دیگر برنامه های ما توجه به امر واجب فراموش شده، امر به معروف و نهی از منکر است که در خصوص این موضوع نیز مسابقه ای با محتوای آرا و اندیشه های مقام معظم رهبری برگزار کردیم.

وی در ادامه سخنان به سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و تصریح کرد:

این سالروز آزادسازی خرمشهر تداعی شجاعت، ایثار  از جان گذشتگی مردمانی است که باعث شد این حماسه ملی شکل بگیرد.

وی گفت: آزادی خرمشهر تجلی پیرزوی خون بر شمشیر است چراکه در آن زمان کشور  ما ارتش منظمی نداشت و تازه در آن انقلاب به وجود آمده بود همچنین هیچ تجهیزات مهمی نداشت از حمایت کشورهای دیگر هم برخورددار نبود.

اسدی تاکید کرد: در واقعیت آزادسازی خرمشهر  پیروزی اراده مردم بر اراده کفر است.

در پایان این مراسم از خانم ها آزاده والی از دانشگاه علوم پزشکی، مهین اسفندیاری از دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر و الهام قاسمی شکوه از دانشگاه پیام نور به عنوان نفرات اول این مسابقه با اهدای لوح و جوایز نقدی تقدیر شد.

همچنین به طور مشترک از 40 نفر از دانشجویان دانشگاه های بوعلی، علوم پزشکی، صنعتی، آزاد اسلامی، پیام نور، فرهنگیان شهید باهنر، فرهنگیان شهید مقصودی، دانشگاه نهاوند که به طور مشترک رتبه دوم را کسب کرده بودند تقدیر شد.